Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altcoin Projesinde Görülmemiş Aktivite: Devasa Satış Baskısına Dikkat!

DeFi protokolü Curve Finance (CRV), kurucu Micheal Egorov’un on milyonlarca dolarlık tasfiye işlemleri sırasında uzun zamandır görülmemiş bir ilginin merkezinde yer aldı.

Santiment, Curve Finance üzerindeki dikkat çeken hareketlere yer verdi. Kurucu Micheal Egorov, 13 Haziran günü geç saatlerde 140 milyon CRV’nin tasfiyesiyle yüz yüze kalmıştı. Egorov bu sorunu çözdü fakat on-chain aktivitelerinin de kaçınılmaz olarak patlama yaşandı.

CRV, kurucu Michael Egorov’un yaptığı önemli tasfiyeler nedeniyle trendde. CRV tarafından teminat altına alınan stablecoin’leri ödünç aldığı ve bunun kendi cüzdanlarının ve başkalarının cüzdanlarının tasfiyesine yol açtığına dair haberler çıktı.

Aralık 2021’den bu yana görülmemiş hacim

İşlem hacmi Aralık 2021’den bu yana en yüksek seviyesine çıktı. Yatırımcıların şu an satış yönlü hareket ettiklerini ve bunun da FUD’un yaygınlaştığı anlamına geldiği aktarıldı.

Bununla birlikte CRV, yaşananların ardından piyasada en çok konuşulan altcoin konumuna ulaştı. Ek olarak, ağ üzerindeki cüzdan aktivitesi de Temmuz sonu/Ağustos 2023 tarihinden bu yana en yüksek seviyelere ulaştı.

Geçtiğimiz gün borsalardaki CRV miktarı neredeyse iki katına çıktı ve 333,2 milyondan 606,2 milyona yükseldi. Bu durumun da satış yönlü baskıya ve paniğe işaret ettiği belirtildi.

13 Haziran günü yaşadığı %40’lık düşüşle 0,219 dolara kadar gerileyen CRV, ufak bir toparlanmanın ardından düşüş yönlü hareketine devame diyor.

CoinGecko verilerine göre CRV, yazım esnasında 0,28 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!