Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bernstein Bitcoin İçin 2025 Yılı Fiyat Tahminini Yüzde 33 Yükseltti!

Varlık yönetim şirketi Bernstein, Bitcoin (BTC) için 2025 yılı fiyat hedefi iyükseltti.

Bernstein analistleri Bitcoin için fiyat hedefini 2025 sonuna kadar 150.000 dolardan 200.000 dolara çıkardı. Konu hakkında yaptıkları açıklamada, spot Bitcoin ETF’lerinin geleneksel finanstan başarı bir şekilde para çekmeyi başardığına ve bunun devam edeceğine yer verildi.

Spot Bitcoin ETF hacminin, 2033 yılına kadar Bitcoin arzının %15’ine eşdeğere hale geleceği öngörüldü:

ABD tarafından düzenlenen ETF’lerin, geleneksel sermaye havuzlarından yapısal talep getiren kripto için bir dönüm noktası olduğuna inanıyoruz. ETF’lerin toplamından yaklaşık 15 milyar dolarlık net yeni akış sağlandı. Bitcoin ETF’lerinin 2025 yılına kadar dolaşımdaki Bitcoin’in yaklaşık %7’sine ve 2033 yılına kadar Bitcoin arzının %15’ine eşdeğer olmasını bekliyoruz.

MicroStrategy tahminlerini de yükselttiler

Analistler ayrıca MicroStrategy hisselerini 2.890 dolar fiyatını hedefleyerek daha iyi bir performans gösterebileceğini öne sürdüler.

Raporda MicroStrategy’nin uzun vadeli dönüştürülebilir borç stratejisinin, Bitcoin’in potansiyel yükselişinden yararlanmak için yeterli zamana sahip olduğu ve bilançosundaki Bitcoin’e yönelik sınırlı tasfiye riski olduğu anlamına geldiği belirtildi.

Bununla birlikte MicroStrategy’nin şu anda yaklaşık 14,5 milyar dolar piyasa değerindeki Bitcoin arzının %1,1’ine sahip olduğunu ve kendisini dört yıl içinde küçük bir yazılım şirketinden dönüştürdüğüne yer verildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!