Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Peter Schiff MicroStrategy Üzerinden Bitcoin’i Eleştirdi: Batacaksınız!

Bitcoin’e (BTC) yönelik eleştirel duruşuyla tanınan finans yorumcusu Peter Schiff, MicroStrategy’nin Bitcoin alımını eleştirdi.

MicroStrategy 13 Haziran tarihli açıklamasında, vadesi 2032’te dolacak 500 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir not ihraç etmeyi planladığını paylaşmıştı. Bu duyuru, şirketin kurucusu Michael Saylor tarafından X hesabı üzerinde de paylaşıldı.

Bu paylaşıma yanıt veren Peter Schiff, şirketin Bitcoin alımlarını sert eleştirdi. Tüm bu kaldıraçlı satın alma olmasaydı Bitcoin’in şu anda çok düşük fiyatlarda olacağını dile getiren yorumcu, açıklamasının detaylarında şu ifadelere yer verdi:

Tüm bu kaldıraçlı satın alma olmasaydı Bitcoin’in şu anda ne kadar düşük olacağını merak ediyorum. Belki Saylor, Bitcoin’i satın almayı bıraktığında çökeceğini biliyordur. Alacaklılar sonunda onu satmaya zorladığında Bitcoin’e ne olacağını bir düşünün!

Schiff geçtiğimiz dönemde yaptığı açıklamalarda benzer söylemlere yer vermiş ve bir gün alacaklıların Bitcoin varlıklarına yönelik satış talebinde bulunarak fiyatın ciddi şekilde düşmesine yol açacaklarını savunmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!