Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altcoinler İçin Çakılma Sinyalleri Geliyor: Ürküten Ethereum ve Bitcoin Analizi!

Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) özelinde yaklaşan ölüm sinyali, altcoinler için tehlike çanları çalıyor.

Ethereum/Bitcoin paritesi haftalık bazlı grafikte kritik bir sinyal vermeye çok yaklaştı. Güncel verilere göre önümüzdeki birkaç hafta içerisinde ETH/BTC özelinde “death cross” gerçekleşecek.

Finansal piyasalarda “death cross” olarak adlandırılan bu kesişim, kısa vadeli bir hareketli ortalama uzun vadeli hareketli ortalamanın altına düştüğünde meydana gelmektedir. Bu sinyal genellikle kısa ve orta vade düşüşlerin habercisi olarak görülmektedir.

Uzun süredir Bitcoin karşısında beklenilen performansı sergileyemeyen Ethereum’un daha fazla değer kaybı yaşaması altcoin piyasası için de ciddi anlamda kötü bir sinyal olarak yorumlanıyor.

Yıllardır altcoin boğalarının ateşleyicisi olan Ethereum aynı zamanda Haziran 2022’den beri devam eden bir desteğin eşiğinde bulunuyor. Bu desteği kaybetmesi durumunda ise yine altcoin piyasasının kötü etkilenebileceği düşünülüyor.

Özellikle spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının önümüzdeki mayıs ayında onaylanmayacağına yönelik söylentiler, Ethereum üzerindeki satış baskısını da artırdı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ne karar vereceği halen daha belirsizliğini koruyor.

Ek olarak death cross ve golden cross gibi sinyallerin, bir ürüne yatırım yapmak veya elden çıkarmak için tek başına yeterli olmadığını göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!