verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Altın ve Bitcoin’i Kıyaslayan Draper: “Altının İşi Bitti”

Tim Draper, kripto para sektörü hakkında yaptığı yeni açıklamalarda altının “işinin bittiğini” ve Bitcoin‘in altından daha kullanışlı olduğunu söyledi.

Kripto para sektörüyle ilgili yaptığı çarpıcı yorumlarla tanınan Tim Draper geçtiğimiz günlerde yeni bir röportaj verdi. Draper bu röportajı sırasında kripto para piyasasında yaşanan güncel gelişmelerden bahsetti.

Geleneksel finans piyasalarıyla kripto para piyasası arasında bir kıyaslama yapan Draper bu yorumları sırasında Bitcoin ve altın arasındaki bazı farklara değindi. Altının “işinin bittiğini” söyleyen Draper şu yorumu yapıyor:

“Paranızı Bitcoin’de tutabiliyorsanız niye altın alasınız ki? Hiçbir manası yok. Eminim hala altın kullanan çok fazla insan vardır ve altının daha iyi olduğunu düşünüyorlardır. Ama altını Bitcoin ile kıyaslamak nasıl mümkün olabilir, merak ediyorum.”

Altın ve Bitcoin arasında bir kıyaslama yapılacağı zaman genellikle Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalardan da bahsediliyor. Bitcoin fiyatının özellikle son zamanlarda epey hareketli olduğunu söyleyen Draper’a göre bunun sebebi; Bitcoin fiyatının henüz tam anlamıyla belirlenmemiş olması.

Bu durumun zaman içerisinde değişeceğini belirten Draper, ilerleyen senelerde çok daha fazla insanın Bitcoin kullanmaya başlayacağını ve Bitcoin fiyatının belli bir noktadan sonra belli bir aralığa oturacağını vurguluyor.

Draper ayrıca Bitcoin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte Bitcoin fiyatının da artışa geçeceğini ve fiyatın 2022 veya 2023 tarihinde 250 bin dolara ulaşacağını düşünüyor.

Leave a comment