verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avustralya’daki İlkokul Öğrencileri Kripto Para Dersi Alıyorlar

Avustralya‘daki bir okul, öğrencilerine verdiği kripto para dersleriyle birlikte Dünya genelindeki kripto para destekçilerinin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Ülkedeki Wooranna İlkokulu bundan iki sene önce öğrencilerine kripto paralarla ilgili çeşitli dersler ve eğitimler vermeye başlamıştı. Okuldaki öğrenciler Dogecoin gibi kripto paraları kullanıyor, kripto para madenciliğiyle ilgili bazı donanımlar hakkında bilgi ediniyor ve tüm bu süreç boyunca bizzat pratik yapma imkanı yakalıyorlar.

Armoured Beans bundan birkaç ay önce öğrencilere Crypto Crisis adlı bir oyunun gelişimine katkıda bulunmaları için davet göndermişti.. Öğrenciler bu oyunu kullanarak sanal madencilik ekipmanlarını kullanıyor ve bu sayede ısı yönetimi, elektrik tüketimi ve donanım güncellemesi gibi çeşitli konular hakkında bilgi ediniyorlar.

2017 yılında başlayan bu eğitim süreci, piyasada geçtiğimiz yıl boyunca yaşanan düşüşe rağmen devam ediyor. Bu eğitim programından sorumlu olan Keiran Nolan, öğrencilere piyasadaki düşüşe rağmen kripto paralar ve sektörün geleceği hakkında bilgi vermeye devam ettiklerini belirtiyor.

Wooranna İlkokulu’nda kripto paralar hakkında bilgi edinen kişiler yalnızca öğrenciler değil. Okuldaki eğitimler veliler için de bir hayli faydalı oluyor. Nolan’ın konu hakkında yaptığı açıklamalara göre okulda verilen bilgileri kullanarak kripto para yatırım yapan ve bu sayede kayda değer miktarda gelir elde eden çok fazla veli var.

Bu okulda verilen eğitimler ayrıca Dünya genelindeki kripto para destekçilerinin ilgisini çekiyor. Okul yönetimi tarafından yapılan açıklamalara göre şu ana dek Avrupa, Asya ve Amerika’dan pek çok kişi okulu ziyaret etmeye geldi.

Leave a comment