verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amazon’un Rakibi Rakuten, Kripto Para Borsası İçin Kayıt Almaya Başladı!

Japonya’nın e-ticaret devi ve Amazon‘u olarak bilinen Rakuten, dün yaptığımız duyuruda yeni kripto para borsası için kullanıcı kayıtlarına başladığını açıkladı. Firma, Rakuten Wallet isimli kripto para alım satım platformunu 2019 yılının Haziran ayı gibi tam olarak piyasaya sürmeyi planlıyor ve platformu kullanmak isteyen kullanıcılar bugünden itibaren kayıt olabilmekteler.

Rakuten, ilk olarak geçtiğimiz hafta kripto para borsası kurma niyetini açık etmişti. Rakuten Wallet için hesap açmak isteyen kullanıcılar eğer Rakuten Bank içerisinde herhangi bir hesaba sahipse, işlemler çok daha kolay ve neredeyse otomatik olarak gerçekleşmekte. Banka içerisinde hesabı olanların sadece internet başvuru formunu doldurması gerekirken, hesabı olmayanlar uzun bir müşterini tanı ve kimlik tespiti süreçlerinden geçmek zorundalar.

Rakuten bunun yanı sıra müşterilere günün her saati hizmet verebilmek için yeni bir yapay zeka teknolojisi kullanıp özel bir müşteri destek hattı kurulduğunu da açıkladı. Rakuten yetkilileri yaptıkları basın açıklamasında kendi banka hesaplarından, direkt olarak kripto para cüzdanlarına para yatırma veya oradan para çekme yapabilecekleri bir mobil uygulama üzerine çalıştıklarını da açıkladılar. Uygulama çok rahat bir şekilde kripto para alım satımı yapmayı hedeflemekte.

Rakuten’in kripto para sektörüne girmesi, 2018 yılının ikinci yarısı itibariyle başlayan kurumsal ilginin de bir sembolü olarak algılanabilir. Rakuten’in yanı sıra Fidelity, Intercontinental Exchange, JP Morgan ve buna benzer dünya devi firmalar da yakın bir zamanda kripto paralar ile ilgili planlarını açıklamışlardı.

Leave a comment