verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kraken Kripto Para Borsası, Bitcoin SV Konusunda Kararını Verdi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Kraken, son günlerde başlayan ve adeta bir yangın gibi yayılan Bitcoin SV (BSV) delist etme akımına katılma konusunda takipçilerine sormuş ve bunun üzerine kararını açıklayacağını ifade etmişti.


Borsa Twitter üzerinden yaptığı anketin sonucunun ezici bir şekilde Bitcoin SV’yi delist etme yanlısı çıkması üzerine 16 Nisan tarihinde açıklamalarda bulundu ve Craig Wright’ın kripto para  biriminin platformdan çıkartılmasına karar verildiğini vurguladı.

Kraken konu hakkında yaptığı açıklamada artık BSV desteklemeyeceğini ve 22 Nisan tarihinde BSV yatırma işlemlerinin, 29 Nisan tarihinde BSV alım satım paritelerinin, 31 Mayıs tarihinde ise BSV çekim işlemlerinin durdurulacağını belirtti.

İlk olarak bu haftanın başlarında ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance tarafından delist edilen BSV, daha sonra ShapeShift kripto para borsası ve bir dizi kripto para cüzdan platformundan da kaldırılmıştı.  Binance’nin ilk başta BSV’yi platformundan kaldırması ise, Craig Wright’ın kendisine Twitter üzerinden sahtekar diyen insanları dava etmesi ile başladı. Wright, Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etse de buna inanmayan ve kendisine yalancı şeklinde hitap eden ”hodlonaut” isimli kullanıcıya mahkeme celbi göndertmiş ve olaylar tam olarak burada başlamıştı.

Leave a comment