Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amazon’dan Kripto ve NFT Girişimi Geliyor: Tarih Sızdı!

Dünyanın en büyük perakende şirketlerinden Amazon’un NFT ve Web3 oyun sektörüne yakın zamanda giriş yapmayı planladığı ve önemli açıklamaların nisan ayında geleceği iddia edildi.

Blockworks’ün birçok farklı kaynağa dayandırdığı haberine göre Amazon, kripto ve NFT piyasasına girmeye hazırlanıyor. Web2 devi olarak anılan şirketin Web3 ekosistemini uzun zamandır yakından takip ettiği bilinse de özellikle son zamanlarda atılan somut adımlar dikkatlerden kaçmadı.

Amazon’un hem kripto para destekli oyunları sayesinde ücretsiz NFT’ler de sunacağı ve bu süreçte özellikle NFT uygulamalarına odaklanılacağını öne sürüldü. Daha fazla detay verilmezken asıl bildirinin Amazon yetkilileri tarafından nisan ayında yapılacağı iddia edildi.

Amazon’un NFT ve Web3 piyasasına girmesi OpenSea ve Rarible gibi şirketlerle rekabeti tetikleyebilir. Amazon’un ayrıca sektöre getireceği milyonlarca yeni müşterinin herkesin yararına olabileceği de dile getirildi:

Amazon, sahip olduğu müşteri sayısıyla NFT pazarında büyük bir sıçrama yapabilir. Bu her iki taraf içinde yararlı olacaktır. Sektörün bu alanında halihazırda yer alan oyuncular eğer gelmekte olan yeniliğe doğru ve akıllıca uyum sağlamayı başarabilirlerse iyi bir etki görebilirler.

Habere konu olan kaynaklardan ikisi, NFT ve Web3 oyun projelerinin popüler web barındırma platformu Amazon Web Services (AWS) yerine Amazon’un kendi bünyesinde çalışacağını söyledi. Öte yandan şirketin, konuyla alakalı işe alım da yapacağı ifade edildi. Amazon’un CEO’su Andy Jassy daha önce şirketin NFT alım-satımına açık olduğunu ve şirketin genel olarak kripto para birimlerine kapıyı kapatmadığını belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde kripto sektörüyle önemli bir bağlantı kuran Amazon, blokzinciri teknolojisinin işletmeler, kurumlar ve hükümetler tarafından daha fazla benimsenme aracı olmak için Avalanche (AVAX) ile anlaşma sağlamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!