verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bağış Fonları’nın Yüzde 94’ü Kripto Yatırımı Yapmış

Ticari yayın platformu Global Custodian, The Trade Crypto ve ünlü kripto para depolama ve saklama firması BitGo’nun ortak katkıları ile hazırlanan bir araştırmada, bağış fonlarının yüzde 94’ünün kripto para ile ilgili yatırımlar yaptığı ortaya çıktı.

Amerika ve İngiltere’de yer alan okulların finansmanının temel dayanakları arasında yer alan bu bağış fonlarının değerlendriilmesi yönelimlerini ele alan araştırmaya; toplamda 150 fon katıldı. Bu fonların yüzde 89’unun Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğu ifade edilirken, kalan fonların ise İngiltere ve Kanada’da da faaliyet gösterdikleri belirtildi.

Bu bilgilere göre; her ne kadar regülasyon, koruma depolama ve likidite gibi konularda şüpheler ve tereddütler olsa da, birçok bağış fonunun kripto paralara olan ilgisi ortaya çıkmış oldu.

Konuyla ilgili yapılan araştırmada bağış fonlarının yüzde 94’ünün kripto para ile ilgili yatırımlar yaptığı ifade edilirken, konuyla ilgili bir yorum yapan The Trade editörü Jonathan Watkins, kurumsal yatırımcıların sektöre giriş yaptığının bir başka kanıtını bu araştırmada gördüğünü söyledi ve şunları ekledi:

”Son 18 aydır herkes kurumsal yatırımcılar ile ilgili konuşuyordu. Bu araştırmada gördük ki, kurumsal yatırımcılar bu tarz fonlar aracılığı ile giriş yapmış durumda.”

Raporda, katılımcıların yüzde 54’ünün direkt olarak kripto para yatırımı yaptığı ifade edilirken, kalan yüzde 46’lık kesimin ise çeşitli fonlar ve aracılar vasıtası ile kripto para ürünlerine yatırım yaptığı sonucu da dikkat çekti.

Leave a comment