verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Amerikalı Online Seyahat Acentesi Bitcoin ve Bir Çok Kripto Parayla Ödeme Alıyor

Amerikan online seyahat acentesi olan CheapAir artık otel ve uçak ayırtma işlemleri için Bitcoin Cash [BCH], Litecoin [LTC], ve Dash [DASH] kabul edeceklerini açıkladı. 22 Kasım 2013 tarihinde Cheapair, uçuşları için Bitcoin kabul eden ilk seyahat acentesi olmuştu.

 

Şirketten yapılan basın açıklamasına göre, mevzu bahis koinler müşterilerin talebi, daha hızlı işlem hızı ile daha düşük işlem ücreti sağlayabilmek için sisteme eklendi. Kripto para kullanarak rezervasyon ve otel ile uçak bileti almanın da, CheapAir’in aracılık yaptığı asıl şirketlerin itibari para istemeleri sebebiyle kendine has zorlukları var. CheapAir, Bitcoin ödemesi ekledikten sonra ortaya çıkan bütün problemleri ve pürüzleri hallettiğini ve sıkıntısız işlem yapabilme garantisi vaat ettiğini bildirdi.

CheapAir CEO’su Jeff Klee:

”Son 6 ay içerisinde alternatif kripto para talebinden bulunan çok fazla müşterimiz oldu ve bu sebeple en çok talep edilen bu üç kripto para birimini sisteme eklemek için ciddi bir çaba sarf ettik.”

Jeff bu açıklamasına ek olarak müşterilerinin, CheapAir’in de takdir ettiği gibi, taleplerinde gayet açık olduğunu belirtti.

21 Nisan gibi yakın bir tarihte müşterilerine bir ileti gönderen online seyahat acentesi bildirinin içerisinde şunları ifade etmişti:

”Bizim Bitcoin konusundaki ortağımız olan Coinbase’in ticari ortakları için daha fazla ”emanet/depo” hizmeti vermeyeceği haberini aldık. Ki bu bizim CheapAir müşterilerinden Bitcoin kabul etmemizi sağlayan bir kaç araç ve özelliği ortadan kaldırıyor. Bu değişikliklerin bir kaç hafta içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.”

Bitcoin’i itibari paraya çevirip CheapAir’in sorumlu ortaklarına iletme görevini üstlenen taraf Coinbase idi. Ancak CheapAir Bitcoin ödemesi kabulü konusunda bir kaç sorun ile karşılaştığı için Coinbase artık bu servisi sağlamıyor.

CheapAir bu sebeple artık bu işlemleri yapacak taraf olarak BitPay ile anlaştıklarını ve Bitcoin Cash, Dash ve Litecoin ödeme alternatiflerinin bu platform üzerinde test edileceğini belirtti.

Slickinfinity isimli Reddit kullanıcısı konu hakkında şu yorumu yaptı:

”Ben her zaman cheapair kullanıyorum ve kripto ile ödeme yapıyorum. Kredi kartımı kullanmaktan daha kolay.

Başka bir Reddit kullanıcısı:

”Birileri onlara bir avuç dandikkoin kabul etmek yerine Nano kabul etmeleri gerektiğini söylemeli.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment