Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analist Josh Olszewicz’den Kripto Paralar İçin Teknik Analiz: Altcoin Sezonu Geliyor Dedi!

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve stabecoinler haricindeki kripto para piyasasının değerini temsil eden TOTAL3 grafiğinde oluşan formasyonu yorumlayan analist, olası bir altcoin boğasının yaklaştığını öne sürdü.

Bitcoin, Ethereum ve stabecoinler haricindeki kripto para piyasasının değerini temsil eden TOTAL3 grafiğinde oluşan formasyon beraberinde “Altcoin sezonu mu geliyor?” sorusunu akıllara getirdi. Ters omuz baş omuz (TOBO) olarak nitelendirilen bu formasyonu gözler önüne seren isim yatırım firması Valkyrie Investments’ın eski analisti Josh Olszewicz oldu.

Sosyal medya üzerinden yaptığı analizinde 448 milyar dolarlık seviyesinin altcoinler için kritik bir dönüm noktası olacağını öne süren Olszewicz , bu seviyenin aşılması durumunda altcoin sezonunun başlayabileceğini ifade etti.

Bununla birlikte TOBO formasyonunun altcoin piyasasını 500 milyar dolarlık barajın üzerine taşıyabileceğini vurguladı. Olszewicz, böyle bir senaryonun yaşanması için öncelikle TOBO formasyonunun tamamlanması gerektiğinin altını çizdi.

TOBO, yatırımcılar arasında yükseliş yönlü sinyal veren en önemli formasyonlarından biri olarak anılıyor. Her ne kadar sadece bu formasyona bakarak yükseliş beklemek pek doğru olmasa da TOBO yapısının piyasaya yön verebileceği düşünülüyor.

TradingView verilerine göre TOTAL3 grafiği yazım esnasında 340 milyar dolar bandında konumlanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!