Bitcoin geçtiğimiz 2018 yılının Kasım ayında 6.000 dolar seviyesinin altına gerilemesinden beri, madencilik ve ölüm sarmalı ile anılmaya başladı. Bunun yanı sıra aynı tarihlerde yaşanan...

Analist: Madencilik Endüstrisinin Kurtulması İçin Bitcoin’in En Az 7.000 Dolar Olması Lazım!

bitcoin madenciliği

Bitcoin geçtiğimiz 2018 yılının Kasım ayında 6.000 dolar seviyesinin altına gerilemesinden beri, madencilik ve ölüm sarmalı ile anılmaya başladı. Bunun yanı sıra aynı tarihlerde yaşanan hard fork ve ağ savaşları yüzünden Craig Wright ve Roger Ver gibi isimlerin Bitcoin madencilik ağını nasıl kontrol edebildiğinin de tecrübe edilmesi, birçok kişinin madencilik sektörüne olan bakışını da etkiledi.

Bitcoin’in madenciliğinin ölmesi durumunda Bitcoin’in sonunun da geldiğini düşünen uzmanlar olsa da, henüz böyle bir son gelmedi ve Bitcoin yoluna hafif sarsıntılı adımlarla devam ediyor. Önde gelen kripto para analistlerinden Filb Filb ise, 10 Şubat tarihinde paylaştığı yeni bir gönderisinde Bitcoin madenciliğine ve hangi seviyelerin sürdürülebilir olduğuna değindi.

Önümüzdeki Mayıs ayına kadar minimum 7.000 dolara çıkmamız gerektiğini belirten Filb Filb, yaklaşan Bitcoin yarılanmasının da bu konuda endişe yaratabileceğini ve madencilerin çoğunun madencilik işlem ücretinden değil, madencilikten elde ettikleri Bitcoin’den kazanç sağladığını vurguladı. Bu durumda yarılanma ile bu ödüllerin azalması, madenciliğin ciddi anlamda son bulması anlamına gelebilir.

Yine de kripto para piyasasında hiçbir şey kesin değil ve her an yeni gelişmeler ortaya çıkabilmekte.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.