Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler Bitcoin Fiyatını Düşüren Grayscale Çıkışlarının Nedenini Söyledi!

Kripto para borsası Bitfinex’in analistleri spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) yönelik son durumu değerlendirdi.

Geçtiğimiz hafta spot Bitcoin ETF’lerinden çıkış yaşandığına yönelik veriler kripto para piyasasının düşmesine yol açmıştı. Bu çıkışların başında ise Grayscale’in GBTC fonu gelmişti.

Bununla birlikte spot Bitcoin ETF’leri bu haftaya güzel bir başlangıç yaparak piyasadaki yükseliş dalgasına yeni bir ivme katmayı başardı.

Konu hakkında açıklamada bulunan Bitfinex analistleri, geçen hafta oluşan “spot Bitcoin ETF’leri büyük çıkışlar yaşıyor” algısının yanlış olduğunu, bu çıkışların GBTC ile sınırlı kaldığını ve para akışının sağlıklı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Analistler GBTC özelinde yaşanan bu satış baskısı yüksek işlem ücretlerine ve kar satışı yapan yatırımcılara bağladı:

Ayrıca spot Bitcoin ETF’lerine giriş durumunu endişe verici bir neden olarak görmüyoruz. Geçen hafta olumsuz ETF çıkışları yoğun bir şekilde öne çıksa da bunların tamamı Grayscale Bitcoin Trust’tan (GBTC) geldi. Çünkü yatırımcılar hem GBTC’nin talep ettiği yüksek ücretlerden vazgeçiyor hem de kar satışı yapıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!