Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yeni Zirveye Giderken Balinalardan 2,3 Milyarlık Satış Duvarı Geldi!

On-chain analiz platformu Glassnode, son raporunda balinaların Bitcoin (BTC) üzerindeki baskısına yer verdi.

Glassnode 26 Mart tarihinde Bitcoin yatırımcılarını ilgilendiren bir rapor paylaştı. Geçtiğimiz hafta Bitcoin 60.900 dolara kadar yaşadığı düşüşün, 2018-2021 döngüsüyle oldukça benzer bir hareket olduğuna yer veren analistler, Bitcoin yarılanması öncesi bu gibi düzeltmelerin tarihsel olarak görüldüğüne yer verdi.

Öte yandan fiyatın tekrardan 70 bin dolar bandına yönelmesiyle birlikte kardaki uzun vadeli yatırımcıların satış yönlü baskı oluşturabileceği hatırlatıldı. Piyasa son olarak dirence yaklaştığında günlük bazda 2,6 milyar dolarlık kar satışı gerçekleşirken bu oran uzun zaman sonra görülen en yüksek satışlar arasında yer aldı:

Bitcoin piyasası 73 bin dolarlık ATH direncine yaklaşırken, uzun vadeli sahipler genel dağıtım baskısını artırdı. Yatırımcıların fişleri masadan kaldırmaya başlamasıyla birlikte piyasada şu anda günlük 2,6 milyar doların üzerinde kar satışı geldi.

Raporda ayrıca uzun vadeli yatırımcıların dağıtım baskısının, piyasa tepelerinde görülen baskıyla çok benzer olduğu hatırlatılarak yeni bir düşüş riskinin her zaman masada olduğu hatırlatıldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!