Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler Bitcoin’de Süresi Dolacak 3 Milyar Dolar İçin Uyardı: Volatiliteye Dikkat!

Analistler, Bitcoin (BTC) için 29 Eylül tarihinde vadesi sona erecek 3 milyar dolarlık opsiyona dikkat edilmesi konusunda uyardı.

Bitcoin ve Ethereum‘da (ETH) 29 Eylül tarihinde toplam 5 milyar dolara yakın opsiyonun süresi dolacak. Bu durumun kripto para piyasasında volatilitenin artmasına yol açacağı tahmin ediliyor.

Analistler, önümüzdeki hafta Bitcoin’de 3 milyar dolarlık Ethereum‘da ise 1,8 milyar dolarlık opsiyonun uzlaşma süresi sona erecek olmasından dolayı volalite uyarısı yaptı. Söz konusu opsiyon sözleşmelerinin son tarihinin hem Eylül ayının hem de 3. çeyreğin sonuna denk gelmesi büyük dikkat çekti.

Kripto türev borsası Deribit’in Ticaret Müdürü Luuk Strijers konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kripto para piyasası ile geleneksel finans arasındaki benzerliğe dikkat çekerek söz konusu opsiyon sözleşmelerinin büyük bir volalite getireceğini söyledi.

Strijers ayrıca piyasa yapıcıların opsiyonların vadesi dolmadan önce piyasaya hareket getirebileceği belirtti.

Ancak Deribit müdürünün aylık ve üç aylık opsiyon sözleşmelerinin fiyatta büyük bir etkisi olacağını vurgulasa da mevcut koşullarda ekstrem bir hareket olması beklenmiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!