Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

QCP Capital: Makroekonomik Faktörler Bitcoin Fiyatını Daha da Aşağı Çekebilir!

Kripto para analiz ve ticaret şirketi QCP Capital, FED faiz kararının ardından makroekonomik faktörlerin Bitcoin (BTC) fiyatını daha da aşağı çekebileceğini söyledi

QCP Capital 21 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in düşüş yaşamasına neden olabilecek unsurlara dikkat çekti.

QCP Capital, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırmama kararı ve Mt. Gox’un geri ödemelerin son tarihini 1 yıl ertelemesine rağmen Bitcoin’in yükseliş yönlü hareket etmediğine değindi. Söz konusu hareketsizliği mevcut durumda piyasada bulunan pozisyon oranının küçük olduğuyla açıklayan QCP Capital, kısa vadede sert bir hareketin yakın olduğunu vurguladı.

Bitcoin neden düşebilir?

Makro piyasalar da dahil olmak üzere FED’in 2024 yılında faiz artırımı planladığı öngörülürken bunun yatırımcıların riskli varlıklardan kaçarak güvenli varlıklara yönelmesine neden olduğu belirtiliyor. Söz konusu durum, Bitcoin dahil birçok riskli yatırım aracının düşüşüne neden olabileceği ifade ediliyor.

QCP Capital öte yandan ABD hisse senedi endeksi Nasdaq ve ABD 10 yıllık tahvil getirilerinin grafiklerinde çok önemli seviyeler kırıldığına işaret etti. Analiz şirketi, ABD getirilerinin ciddi bir seviyenin üzerine atmasının ve Nasdaq tarafında yaşanan düşüşün kripto para piyasasını da etkileyeceğini ve böylece bu unsurların Bitcoin fiyatını daha da aşağı çekebileceğini söyledi.

QCP Capital bir önceki analizinde, Bitcoin’in bu ay sonuna kadar düşüş yaşayacağını ve ekim ayında gerçekleşecek dip ile birlikte yükselişe geçeceğini belirtmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!