Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Analistler Bitcoin’in Bir Sonraki Rekoru İçin Bu Tarihe İşaret Etti

Finansal hizmet şirketi Matrixport tarafından yapılan analize göre kripto paralar için boğa piyasası resmen başladı.

Matrixport tarafından bugün paylaşılan rapora göre kripto paralar, 22 Haziran 2023 itibarıyla boğa piyasasına resmen giriş yaptı.

22 Haziran’da 30.000 dolar barajını aşan Bitcoin, o tarihteki son bir yıl için ilk kez bir yılın zirvesine ulaşmıştı. Matrixport analistleri, Bitcoin fiyatının ilerleyen dönemde yeni bir rekor kırabileceğini düşünüyor:

“Tarihsel olarak bu sinyal ne zaman tetiklense Bitcoin, ortalama olarak %310’dan fazla getiri sağladı. Bu sinyale dayanarak Bitcoin’in Aralık 2024’e kadar 125.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyoruz.”

Bitcoin, bu hafta spot borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanacağı beklentisiyle birkaç bin dolar değer kazanarak 35.000 doların üstüne çıktı.

Matrixport raporuna göre Bitcoin satın almak için en ideal dönem, halving’den 14-16 ay öncesine, Ekim 2022 tarihine denk geliyor. Bitcoin, o dönemde yaklaşık 17.000 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin’de her dört yılda bir gerçekleşen halving’in önümüzdeki yılın nisanında yaşanması bekleniyor. Bu olayla birlikte madencilerin aldığı blok ödülü, yarı yarıya düşecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!