Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

JPMorgan’ın Blockchain Sistemi Günde Milyar Dolarlık Hacim Alıyor

JPMorgan yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin JPM Coin sistemi, günde büyük miktarlarda işlem hacmi görüyor.

JPMorgan’ın ödeme biriminden sorumlu global yöneticisi Takis Georgakopoulos tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin JPM Coin adlı ödeme sistemi, günde 1 milyar dolarlık işlem hacmi alıyor.

Bloomberg’e konuşan Georgakopoulos, “Bu gün, birtakım büyük şirket için JPM Coin üzerinden her gün 1 milyar dolar geçiriyoruz.” dedi.

JPMorgan, daha geleneksel platformları üzerinden günde 10 trilyon dolar değerinde ödeme işlemi geçiriyor.

JPM Coin’in işlem hacmi bunun yanında küçük kalsa da bu sayı, JPM Coin’in son birkaç ayda ciddi bir büyüme yaşadığını gösteriyor. JPMorgan, haziranda bir açıklama yaparak JPM Coin’in kurulduğu 2020’den beri 300 milyar dolardan fazla işlem hacmi gördüğünü belirtmişti.

JPM Coin sistemi, kurulduğu dönemde yalnızca Amerikan dolarıyla yapılan işlemleri destekliyordu ancak haziranda buna euro da eklendi.

JPMorgan’ın sistemi, şu an için yalnızca kurumsal müşterilerin kullanımına açık. Georgakopoulos tarafından yapılan açıklamalara göre JPM Coin’in ileride bireysel müşterilere de açılması planlanıyor.

Blockchain tabanlı bir sistem olan JPM Coin, JPMorgan’ın kurumsal müşterilerinin 7/24, hızlı transferler yapmasını sağlıyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!