Yeni yayınlanan bir anketin sonuçlarına göre, anket katılımcılarının %19'u, çok tartışmalı ICO piyasasına oldukça güvenmenin yanı sıra,  piyasadan oldukça emin. Katılımcıların %36'sı ise nötr olarak...

Anket: Katılımcıların Yüzde 19’u ICO Piyasasından Oldukça Emin

Yeni yayınlanan bir anketin sonuçlarına göre, anket katılımcılarının %19’u, çok tartışmalı ICO piyasasına oldukça güvenmenin yanı sıra,  piyasadan oldukça emin. Katılımcıların %36’sı ise nötr olarak kalmayı tercih etmekte.

TGE firması tarafından yapılan ve CEO’ların, firmaların hatta danışmanların da dahil edildiği ankete toplamda 319 kişi katıldı. Amaç ise ICO ve blockchain alanını daha iyi anlayabilmek.

2018 yılı özellikle ICO alanı için belki de bugüne kadarki en kötü senelerden birisi olarak öne çıkmakta. 2017 yılında veya 2018 başlarında piyasaya sürülen ICO projelerin neredeyse tamamı, ilk piyasaya çıktıkları fiyatın bile aşağısında yoluna devam ettiği için, çoğu yatırımcının bu alandaki güveni zedelenmiş ve eskisi gibi milyar dolarlık ICO projeleri artık nadiren görülebilir olmuştu.

Anket sonuçlarına göre ise, katılımcıların %9’u piyasaya olan güvenlerini bir nebze yitirdiklerini belirtirken, %14 gibi bir oran ise piyasaya hiç güvenmediklerini vurguladı. ICO piyasa fiyatları düşüş yaşasa da, bu fon toplama yöntemine karşı insanların tutumları ve yargıları hala nötr ve iyimser bir şekilde devam etmekte.

İnsanları etkileyen en büyük etmenlerin başında ise, %40 oran ile ICO sahtekarlıkları gelmekte. Regülasyon eksikliği %33’lük bir oran ile ikinci olurken, yönetim eksikliği ise %27’lik oranla üçüncülükte kendine yer edinmekte.

Bunun yanı sıra anket katılımcılarının %19’u gibi önemli bir oran, bütün yaşanan olaylara rağmen ICO projelerine hala tamamiyle güvendiklerini ve kripto para sektörünün bu yöntem ile ilerleyeceğine inandığını vurgulamakta.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.