ConsenSys'in blockchainini kullanan startuplardan Kaleido ve Amazon Web Services (AWS), işbirliği yaparak yepyeni bir Blockchain platformu oluşturdular. Şirketlere Özel Blockchain Günümüzde bazı şirketler kendi blockchain...

Kaleido ve Amazon Web Services İşbirliği: Şirketlere Özel Blockchain Sistemi

blockchain

ConsenSys‘in blockchainini kullanan startuplardan Kaleido ve Amazon Web Services (AWS), işbirliği yaparak yepyeni bir Blockchain platformu oluşturdular.

Şirketlere Özel Blockchain

Günümüzde bazı şirketler kendi blockchain platformlarını oluşturmak isteseler de bu isteklerini hayata geçiremiyorlar. Bunun başlıca sebebi Blockchain platformu oluşturmanın pek kolay bir süreç olmaması.

Kaleido ve Amazon Web Services, bu sorunu yaşayan şirketlere yardımcı olabilmek için yepyeni bir Blockchain platformu geliştirdi. İkili tarafından geliştirilen platformda birbirindne farklı araçlar, eklentiler ve protokoller bulunuyor. Tüm bu özellikler sayesinde yeni bir blockchain platformu oluşturmak için hazırlanması gereken kodun yaklaşık yüzde 80’i zaten hazırlanmış oluyor.

Kaleido Marketplace adıyla yayınlanan bu yeni sistemde kullanıcılar AWS’in bulut servisine bağlanabiliyor, akıllı kontratlar için Chainlink’e, tedarik zinciri yönetimi için Viant’a, gerçek zamanlı yasal kontratlar için ise OpenLaw ve Clause.io gibi platformlara giriş yapabiliyorlar.

Kaleido’nun kurucusu ve CEO’su olan Steve Cerveny, müşterilere birbirinden farklı konularda yardımcı olmanın son derece önemli olduğunu vurgulayarak şöyle ekledi:

“Şirketlere özel Blockchain projelerinin aslında sadece yüzde 10’u Blockchain’den oluşuyor. İşin içinde çok daha farklı uygulamalar, veri ve altyapı bileşenleri var.”

Kaleido’nun müşterileri arasında emtia ticaretinin önde gelen isimlerinden Komgo bulunuyor. Aynı zamanda bir finans ağı olan Komgo’nun bünyesinde Citi, ING, Koch Supply & Trading, MUFG Bank, Societe Generale, Credit Agricole Group, BNB Paribas ve Shell gibi şirketler bulunuyor.

Joseph Lubin’in liderliğini yaptığı ConsenSys, Kaleido’ya ciddi ölçüde destekte bulunuyor. Ayrıca Lubin, Kaleido’nun sunduğu hizmetlere de bir hayli güveniyor. Lubin’e göre Kaleido, Web 3.0’dan faydalanmak isteyen şirketlerin işini oldukça basit bir hale getirebilir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.