Piyasa ve trading hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, Binance üzerindeki Bitcoin ve Ethereum varlıkları ile fiyatın olası tetikleyici...

Binance CEO’su: Binance Üzerindeki Bitcoin ve Ethereum Varlıkları İstikrarlı Bir Şekilde Arttı

Binance

Piyasa ve trading hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, Binance üzerindeki Bitcoin ve Ethereum varlıkları ile fiyatın olası tetikleyici unsurları üzerine konuştu. CZ, CNBC Crypto Trader sunucusu Ran NeuNer ile yaptığı röportajda, ayı piyasasının yavaş yavaş kripto para birimlerini kontrolü altına almasına rağmen, borsanın çevrimdışı cüzdanlarındaki Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarının istikrarlı bir şekilde arttığını aktardı. Görünüşe göre bir çok kişi ayı piyasasını portföylerini büyütmek için kullanmakta.

”Eğer cold (çevrimdışı) cüzdanlarımıza bakacak olursanız, BTC miktarının arttığını görebilirsiniz ki çok yakın bir zamanda insanların borsamıza Bitcoin’lerini yatırmasında ciddi bir artış gördük.”

Bu durumun Ethereum da dahil diğer bütün kripto para birimleri için geçerli olduğunu belirten CZ, söz konusu durumun aslında kullanıcıların Binance’e güvenmeleri açısından ”çok iyi bir işaret” olduğunu belirtti. Ticari hacim azaldığında bunun temel nedeninin volatilitenin de azalması olduğuna değinen CZ, fiyat stabilleştiğinde insanların korkup alım veya satım yapmak istemediğini düşünüyor. Genellikle böyle durumlarda insanların hesaplarındaki kripto paraları kendi cüzdanlarına aktarma eğilimine girdiğini belirten CZ, Binance’in şu sıralar tam tersi bir tepki ile karşılaştığını da itiraf etti:

”Ancak örnek vermek gerekirse, BTC varlıklarında bir artış gördüğümüzde bu insanların bize BTC göndermeyeceği anlamına geliyor. Bu yüzden diğer borsalarda da durum böyle mi değil mi bilmiyorum ancak bu bizim için oldukça belirgin bir durum.”

OTC piyasasının da oldukça büyüdüğünü belirten CZ, CoinMarketCap’e bildirilmeyen %50’lik bir hacim de olduğunu ancak Binance’in bu sektöre girmeye pek meyilli olmadığını da vurguladı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.