verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ark Invest Eski Analistinden Ethereum Analizi: Bu Koşullar Yükselişi Tetikleyebilir

Ark Invest kripto bölümünün eski yöneticisi ve analist Chris Burniske, Ethereum (ETH) için yeni bir yükseliş senaryosu paylaştı. 

Chris Burniske 5 Mart tarihinde resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Ethereum hakkında ilginç bir benzetmede bulunarak yeni bir yükseliş senaryosuna yer verdi. Burniske şubat ayında yükselen dolar endeksinin (DXY) olası bir düşüşü durumunda, Bitcoin’in 25 bin doları yeniden test edeceğini ve bu direnci kırmak için zorlayacağını söyledi.

Burniske ayrıca ETH/BTC paritesinin de Bitcoin yükselişini desteklemesi halinde Ethereum’u yeni bir “havai fişek turu” beklediğini söyledi.

Şubat ayının büyük bir kısmında dolar endeksi ve faizler yükseliş yaşadı ancak kripto paralar sabit kaldı. Dolar endeksinin düşmeye başlaması durumunda Bitcoin 25.000 doları zorlayabilir ve ETH/BTC paritesi bunu desteklerse yeni bir havai fişek turu yaşanabilir.

Analist, geçtiğimiz günlerde ETH/BTC paritesi için iki yıl süren bir konsolidasyon aşamasının ardından aylık periyotta kırılım beklediğini ve bu kırımla birlikte altcoin rallisinin tetikleneceğini söylemişti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saatlik periyotta %0,1’lik düşüş yaşayan ETH, yazım esnasında 1.571 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!