verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avrupa Birliği, Yapay Zeka ve Tokenizasyon İle İlgili Gözlem Raporu Yayınladı

Avrupa Birliğinin Blockchain Gözlem merkezi, tokenizasyon ve yapay zeka süreçleri ile ilgili olarak bir rapor yayınladı.

‘Fiziksel ürünlerin tokenizasyonu ve yapay zeka ile nesnelerin internetinin etkileri’ başlığı ile kaleme alınan raporda, Blockchain teknolojisinin dijital dönüşümde kilit bir rol oynayacağı ve aynı zamanda fiziksel ürünlerin tokenizasyonunda çok kritik bir öneme sahip olabileceği vurgulandı.

Raporda, Ethereum blockchainin şu anda token üretimi için en temel platform olduğu da ifade edilirken, bunun sebebinin de ETH ağının sahip olduğu geniş topluluk ve kolay programlama dili olduğu belirtildi.

Yapay zeka ve Blockchain teknolojilerinin ortaklığı ile birlikte özellikle ürün tedarik zinciri alanında daha iyi bir süreç yönetmenin mümkün olabileceğine de değinilen raporda, bu iki teknolojinin veri paylaşımını daha demokratik yapacağına vurgu yapıldı.

Aynı zamanda, şu anda robotlar ve droneların değişen ve dönüşen dünyanın yeni önemli aktörleri olduğu ifade edilirken; bu ürünlerin geleceğe damga vurmasının kaçınılmaz olduğuna değinildi.

Fiziksel olarak işlem gören ürünlerin de, gelecekte bu teknolojilerin de katkısı ile, birer birer tokenize olacağı ifade edilirken, aynı zamanda gelecekte yeni programlama süreçlerinin çıkması ve sürecin daha da karmaşık bir hal almasının da beklendiği not düşüldü.

Rapor, bu tarz yoğunluğu ve karmaşıklığı artan veri setlerinde, Blockchain teknolojisinin devreye girebileceği ve bu süreci daha yönetebileceği çıkarımı ile noktalandı.

Leave a comment