verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tone Vays: Bitcoin’in 5.000 Doları Geçmesi Önemli Değil, Trend Daha Önemli

Aylarca devam eden düşüş eğiliminden sonra Bitcoin‘in fiyatı geçtiğimiz hafta itibariyle sonunda yükseliş yaşamaya başladı ve birçok kripto para yatırımcısı tekrardan piyasaya dönüş yaptı. BTC’nin fiyatında yaşanan 1200 dolara yakın artış birçok kişiyi mutlu etse de, ünlü kripto para analisti ve trader’ı Tone Vays hala pek iyimser bir bakış açısına sahip değil.

Vays, Bitcoin’in 5.000 dolara çıkmasının olumlu olarak görülmesine rağmen, hala dikkat edilmesi gerektiğine ve asıl önemli olanın grafikler ve eğilim olduğuna dikkat çekti. Bitcoin için belirli bir fiyatın üzerine çıkılmasının sanıldığı kadar önemli olmadığını savunan Vays, eğilimlerin çok daha dikkat edilmesi gereken unsurlar olduğunu ve sadece fiyatlara bakarak hatalı tahminler yapılabileceğini ima etti.


Vays bunun yanı sıra ”ayı eğilimini, boğa eğilimine dönüştüren sihirli bir fiyat olmadığını ve bunun tamamen BTC/USD paritesinin belirli bir fiyat seviyesine ”nasıl” çıktığı ile ilgili olduğunu dile getirdi. Lider kripto para birimi basın saatine göre 5.270 dolarlık birim fiyata ve 92 milyar dolarlık toplam piyasa hacmine sahi ve yükselişini sürdürüyor.

Leave a comment