Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avrupalı Dev Kripto Para Borsasından ABD’de Ethereum Kararı: Staking’i Durduracak!

Avrupa’nın dev kripto para borsalarından Bitstamp, ABD’li müşteriler için Ethereum (ETH) staking hizmetlerini kapatıyor.

Blockworks’ün 23 Ağustos tarihli haberine göre New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından lisanslı olan borsa Bitstamp, ABD’li müşteriler için Ethereum staking hizmetlerini sonlandırıyor.

Borsanın ABD’deki düzenleyici ortam nedeniyle staking hizmetlerini kapattığı belirtildi.

Bitstamp’ın ABD hizmetlerinden sorumlu CEO’su Bobby Zagotta, staking hizmetlerini durduracaklarını ancak müşterilerin diğer tüm hizmetlerden yararlanabileceğini ifade etti.

Zagotta ayrıca 25 Eylül 2023 tarihine kadar müşterilerin staking ödülü kazanmaya devam edebileceğini, bu tarihten itibaren varlıkların kaldırılacağını ve kullanıcı bakiyelerinin doğrudan ana hesaba ekleneceğini duyurdu.

Zagotta yaptığı açıklamada, ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Dünyanın en çok denetlenen ve güvenilir borsalarından biriyiz. Bu doğrultuda faaliyet gösterdiğimiz ülkenin düzenleyici ortamını dikkate alarak verdiğimiz hizmetleri sürekli değerlendiriyoruz.

Bitstamp geçtiğimiz haftalarda benzer bir hamle ile ABD’li kullanıcılar için 7 büyük altcoin’i delist edeceğini açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!