Yeni Avustralya Başbakanı Scott Morrison, blockchain teknolojisinde ''muazzam fırsatlar'' gördüğünü ve teknolojinin kullanımı ile ülkenin bankalarının karşılaştığı sorunları çözebileceğini düşünüyor. Bankaların sorunlarının çözülmesi de, doğal...

Avustralya Başbakanı, Blockchain Teknolojisi Hakkında Konuştu: ”Muazzam Fırsatlar Var”

avustralya

Yeni Avustralya Başbakanı Scott Morrison, blockchain teknolojisinde ”muazzam fırsatlar” gördüğünü ve teknolojinin kullanımı ile ülkenin bankalarının karşılaştığı sorunları çözebileceğini düşünüyor. Bankaların sorunlarının çözülmesi de, doğal olarak ülkenin finansal sisteminin çok daha iyi bir duruma gelmesi anlamına gelmekte.

YouTube üzerinde paylaşılan kısa bir video içerisinde, CryptoLabs CEO’su Tim Meyer ve Başbakan Morrison’un blockchain teknolojisi hakkında ifade ettiği görüşleri, kendisini bu endüstrinin yeni kahramanı ve en kıdemli resmi yetkilisi yapabilir.

Morrison’a dağıtık defter teknolojileri hakkında ne düşündüğü ve teknolojinin Avustralya’nın mevcut bankacılık sistemini daha iyi bir hale getirip getirmeyeceği sorusu sorulması üzerine, Avustralyalı lider ilk olarak hayır cevabını veriyor. Ancak daha sonra yaptığı detaylı açıklamada, kendisinin sahip olduğu gerçek vizyonu görmek mümkün.

”Daha önce hazinedar olarak çalışırken, (Avustralya hükümetindeki önceki iş pozisyonu), kripto para birimlerini çok araştırdım. Ancak şu an Avustralya içerisindeki olay, 7/24 işlem hizmeti sağlayan yeni bir ödeme platformu. Bu bizim Avustralya içerisinde sahip olduğumuz ödeme sistemimizde  yıllardır gördüğümüz en büyük değişiklik.”

Başbakanın söz ettiği 7/24 işlem hizmeti sağlayan platform ise, bu yılın Şubat ayında piyasaya çıkmış olan Avustralya’nın en son Ulusal Ödeme Platformu isimli hizmeti. Söz konusu hizmet bankalar ve kurumlar arasında neredeyse anlık işlem yapabilmekte.

”Bir saniyeliğine hafif ‘nerdy’ olayım ama, DLT ve blockchain ile yapılmakta olan şey, çok muazzam fırsatlar açacak.”

Önemli bir ülkenin başbakanı bile blockchain hakkında böyle görüşlere sahipse, DLT ve blockchain teknolojilerinin çok yakında ‘yeni internet’ olması adeta kaçınılmaz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.