verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Avustralya Bankaları Kripto Paralara Temkinli Yaklaşıyorlar

Avustralya‘daki kripto para şirketleri, yerel bankalarla işbirliği yapmaya çalışırken birbirinden farklı zorluklarla karşılaşıyorlar.

Avustralya Hükümeti geçtiğimiz birkaç ay içerisinde kripto para sektörüyle ilgili bazı karar aldı ve sektörü düzenlemek için kolları sıvadı. Ülkedeki kripto para şirketleri bu durumdan genel olarak memnun görünüyorlar. Ancak bu şirketler hala bankalarla işbirliği yaparken sorun yaşıyorlar.

Ülkenin en büyük üçüncü bankası olan Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grubu’na (ANZ) baktığımızda bankanın “kripto para üreten, satan veya satılmasına aracılık eden” şirketle birlikte çalışmadığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Newcastle Permanent gibi örgütlerin de kripto para şirketlerine pek ılımlı yaklaşmadıkları biliniyor.

Avustralya’daki bankaların kripto para sektörüne genel olarak olabildiğince temkinli şekilde yaklaşmaya çalıştıklarını söyleyebiliriz. Ülkedeki Westpac ve ANZ gibi pek çok banka, müşterilerinin kredi kartı kullanarak kripto para işlemi yapmasına imkan tanıyor. Ne var ki söz konusu bankalar bu işlemleri oldukça detaylı bir şekilde inceliyorlar.

Avustralya Hükümeti kripto para sektörünü düzenlemek için harekete geçmiş olsa da bu sürecin henüz tamamlanmadığını söyleyebiliriz. Dolayısıyla ülkenin çoğu önde gelen bankası, herhangi bir sorunla karşılaşmamak için kripto para işlemlerini takip ediyor ve yaşanabilecek yasal sorunları önlemeye çalışıyor.

Leave a comment