XRP kripto para biriminin arkasındaki firma olan Ripple tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre, XRP'nin bulunduğu blockchain ağı XRP Ledger'in yeni bir versiyonu (1.2.0) piyasaya...

Ayı Piyasasına Rağmen XRP Ledger’in Yeni Versiyonu Tanıtıldı!

XRP kripto para biriminin arkasındaki firma olan Ripple tarafından yapılan yeni bir duyuruya göre, XRP’nin bulunduğu blockchain ağı XRP Ledger‘in yeni bir versiyonu (1.2.0) piyasaya sürüldü.

Söz konusu yeni Ledger, çoklu imza listesi için olan depolama gerekliliklerini azaltacak MultiSign Reserve Amendment isimli bir protokolü uygulamakta. Başka bir deyişle XRP kullanıcılarının işlem onaylanması için daha az XRP tutması yeterli olacak. Daha önce böyle bir işlem için 10-15 arası XRP gerekirken, artık miktar 5 XRP’ye kadar düştü ve bu oldukça önemli bir değişim olarak görülüyor.

Güncellemede bunun yanı sıra sahtekarlık odaklı işlemlere karşı da birtakım önlemler bulunuyor. Sunucular yeni güncelleme ile işlem engelleme girişimlerin otomatik olarak tespit edecek ve bu konu hakkında anında duyuru yapabilecek. Tabii ki bunun gerçekleşmesi için sunucuların 27 Şubat tarihine kadar en güncel XRP Ledger sistemine geçiş yapmaları gerekiyor. Aksi taktirde eski versiyonu kullanan sunucular işlem onayı konusunda yeterliliğe sahip olamayacak.

XRP ve arkasındaki firma Ripple devamlı olarak yenilik ve girişim duyuruları yapsa da, kripto para şu sıralar ezeli rakibi tarafından alt edilmekte. Toplam piyasa hacmine göre ikinci sırada yer alan Ethereum, özellikle ay sonuna doğru gerçekleşecek olan hard fork heyecanı ile yükselmeye başladı ve XRP’yi yeniden üçüncülüğe itti.

XRP basın saatine göre 0.30 dolar üstünde yer alsa da, %1.61’lik bir değer kaybı yaşıyor ve piyasaya tamamen kızıl bir görüntü hakim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.