verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu: FTX varlıkları için en doğru kararı verdik

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), FTX’e yönelik devam eden hack girişimlerinin FTX’in dijital varlıklarını “güvence altına almak” için doğru kararı verdiğini kanıtladığını söyledi.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX’in dijital varlıkları üzerinde devam eden “hackleme girişimlerinin”, 12 Kasım’da borsanın varlıklarının kontrolünü ele geçirmek için doğru çağrıyı yaptıklarını kanıtladığını söyledi.

FTX’in 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunduğu gün kripto topluluğu FTX ile ilişkili cüzdanlarda yaklaşık 266,3 milyon dolar değerinde çıkış olduğuna dair blokzinciri üzerinde transfer işaretlemeleri yapıldı. Para çıkışlarının 12 Kasım’da 650 milyon doların üzerinde olduğu görüldü.

Komisyon ayrıca, “dijital varlıkların doğası” ve “bilgisayar korsanlığı ve uzlaşma ile ilgili riskler” nedeniyle yüksek mahkemeden tüm dijital varlıkların FTX’ten “korunması” için komisyona devredilmesi kapsayan bir emir istediğini açıkladı.

FTX Digital Markets’ın (FDM) tüm dijital varlıklarının 12 Kasım günü devlet kontrolünde bulunan bir dijital cüzdana aktarılmasını emrettiğini söyleyen SCB, 17 Kasım’da yaptığı son açıklamada, yüksek mahkeme kararının yetkisi altında hareket eden bir düzenleyici olarak yetkisini kullandığını ve varlıkları “saklanmak üzere komisyon tarafından kontrol edilen bir dijital cüzdana” taşıdığını söylenmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!