Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bahamalar’dan FTX Açıklaması: 3,5 Milyar Dolar Değerinde Müşteri Varlıklarına El Konuldu

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB) FTX’in cüzdanlarında tutulan ve müşterilere ait olduğu bilinen 3,5 milyar dolarlık varlığa güvenlik gerekçesiyle el koyduğunu duyurdu.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu yakın tarihte yaptığı bir açıklamada, iflas eden kripto para borsası FTX’e ait 3,5 milyar dolar değerinde kripto varlığa geçici olarak el koyduklarını bildirdi. Kısa bir süre sonra yaptığı bir açıklamada ise Bahamalar Yüksek Mahkemesi’ne sunulan ifadede FTX kurucuları Sam Bankman-Fried ve Gary Wang‘ın el konulan varlıklarla tüm ilişkisinin kesildiği beyan edildi.

FTX iflasının hemen ardından bazı borsa cüzdanlarında şüpheli transferler gözlemlenmiş ve bu transferler yetkililer tarafından “hack vakası” olarak nitelendirilmişti. Yaşanan olayların ardından devreye giren SCB, daha o günlerde FTX’in varlıklarının ciddi bir kısmını güvenlik gerekçesiyle devlet kontrolündeki cüzdanlara taşımıştı.

Yapılan son açıklamanın detaylarında, Bahamalar Yüksek Mahkemesi tarafından fonların sahiplerine teslim edilmesi talimatı verilene kadar milyarlarca dolarlık varlığın devlet kontrolündeki cüzdanlarda tutulacağı belirtildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!