Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balina Milyonlar Kaybettiği Altcoin’den Vazgeçmiyor: Binance’den Yeni Alım Yaptı!

Bir kripto para balinası, elinde bulundurduğu altcoin’i 3 milyon dolar zarar ederek satmasının ardından Binance’den kısa sürede milyonlarca alım yaptı.

On-chain analitik platformu Lookonchain 22 Eylül tarihinde Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, bir balinanın Arbitrum’dan milyonlarca dolar zarar etmesine rağmen ısrarcı bir şekilde tekrar alım yaptığını söyledi.

Söz konusu balina Binance’den 2 gün içerisinde toplamda 952 bin dolar değerinde 1,15 milyon ARB satın alarak cüzdanına çekti.

Balina adresi, daha önce 1,19 ortalama maliyetle yine Binance’den 20,8 milyon dolar değerinde 17,5 milyon ARB çekmiş ancak daha sonra fiyatın 0,91 dolar olduğu civarlarda ile 11,13 milyon ARB’lik kısmını geri yatırmıştı. Söz konusu işlemlerde balina, 3 milyon dolar zarar etti.

Yapılan açıklamaya göre balinanın 23 Temmuz tarihinde merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Aave üzerinde ARB long (uzun) pozisyonu bulunuyordu. Ancak balina 11 Eylül’de geri ödeme yapabilmek adına elinde bulundurduğu ARB’leri zararına satarak ve ödeme yapmıştı. Elinde halihazırda 6,25 milyon dolar değerinde 7,55 milyon ARB bulunan balinanın ettiği zararın asıl sebebinin bu olduğu düşünülüyor.

Balinanın zararına rağmen yapılan alımlar ARB’de büyük bir yükseliş beklediği yönünde yorumlanıyor. 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!