Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX Kurucusu SBF’ye Kötü Haber: Duruşmaya Kadar Hapiste Kalacak!

İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’ın (SBF), geçici olarak hapisten çıkarılmasına yönelik talep mahkeme tarafından reddedildi.

SBF’in avukatları 3 Ekim’deki duruşması öncesinde belgeleri inceleyebilmesi ve sürece daha iyi müdahil olabilmesi adına geçici olarak hapisten çıkarılmasını talep etmişti. Fakat bu talep ABD Temyiz Mahkemesi tarafından 21 Eylül Perşembe günü reddedildi. Alınan son karar doğrultusunda eski CEO, 3 Ekim’de gerçekleşecek duruşmaya kadar hapiste beklemeye devam edecek.

Mahkeme tarafından yapılan açıklamada, SBF’nin hapisten çıkmasına yönelik talebin ikna edici olmadığı belirtilirken detaylarda şu ifadelere yer verildi:

Talebe dair ek argümanlarını inceledik ve ikna edici bulmadık. ABD İkinci Daire Temyiz Mahkemesi gerekli değerlendirmelerin ardından perşembe günü verdiği kararda, duruşma öncesi tahliye talebinin reddine karar vermiştir.

Mahkeme ağustos ayının başında verdiği kararda, SBF’nin kefalet şartlarını ihlal ederek Alameda Research CEO’su Caroline Elison’a ait günlüğü basına sızdırdığını belirtmiş ve bu tarz tutumların mahkeme sürecine ciddi şekilde etki edebileceğini vurgulamıştı. SBF’nin bu davranışları nihayetinde 250 milyon dolarlık kefaletinin iptal edilmesi ve hapse gönderilmesiyle sonuçlanmıştı.

SBF 3 Ekim’de çıkacağı Manhattan federal mahkemesinde FTX’in işleyişi ve sonrasında yaşanan çöküşle bağlantılı dolandırıcılık ve komplo suçlamalarıyla karşı karşıya olacak. Bankman-Fried, şimdiye kadar kendisine yöneltilen suçlamaların hepsini reddetmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!