Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Balinalar Binance’den Ethereum Topluyor: ETF Rallisi Beklentileri Gerçekleşecek Mi?

Son günlerde milyonlarca dolar değerinde Ethereum’u (ETH) borsalardan çekerek stake eden balinalar dikkatleri üzerlerine topladı.

Geçtiğimiz 1 haftalık süreçte iki farklı Ethereum balinasının hamleleri dikkat çekti. On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından sağlanan verilere göre balinalar milyonlarca dolar değerinde Ethereum’u borsalardan çektikten sonra stake etmeyi tercih etti.

Verilere göre “0x7838” isimli balina cüzdanı kripto para borsası Binance’den 7,2 milyon dolar değerinde 4.288 ETH çektikten sonra bu varlıkların hepsini stake etti.

Bununla birlikte “0x4b7B” isimli bir başka balina cüzdanı ise aynı şekilde Binance’den yaklaşık 16 milyon dolar değerinde 9.530 ETH’yi kendi cüzdanına aldı ve ardından stake etmeyi tercih etti.

Piyasa analistleri balinaların bu hamlesini, özellikle son dönemde gündemi meşgul eden vadeli Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) başvurularının onaylanacağına yönelik haberlerle bağlantılı olduğunu öne sürdü. Yorumlarda, balinaların vadeli Ethereum ETF onayıyla birlikte yaşanabilecek bir ralliye hazırlık yaptığına yer verildi.

Stake işlemi, bir yatırımcının söz konusu yatırımı üzerine uzun vadeli düşündüğünü gösterirken piyasadaki arzı da belli bir süreliğine dolaşımdan çıkararak satış baskının azalmasına yardımcı oluyor.

Özellikle Ethereum ağının Hisse Kanıtı (PoS) sistemine geçişiyle birlikte artan stake oranları, hem yatırımcılara pasif getiri sağlarken hem de ağın daha sağlıklı ve güvenli şekilde çalışmasına yardımcı oluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!