Önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Changelly'nin CEO'su ve kurucu ortağı Konstantin Gladych, 10 Temmuz tarihinde gerçekleşen Bancor hacklenmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Merkeziyetsiz bir...

Bancor Hacklenmesi ve Changelly; Changelly CEO’su Konu Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Konstantin Gladych

Önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Changelly‘nin CEO’su ve kurucu ortağı Konstantin Gladych, 10 Temmuz tarihinde gerçekleşen Bancor hacklenmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Merkeziyetsiz bir kripto para borsası olan Bancor, ciddi bir güvenlik açığı vermişti. Hackerlar 23.3 milyon dolar değerinde kripto para çalmayı başardı ve bunların içinde 12.5 milyo dolar değerinde ETH, 1 milyon dolar değerinde NPXS ve 10 milyon dolar değerinde BNT bulunuyordu. Bancor çalınan BNT tokenlarının hepsini dondurmayı başardı ve bu şekilde kayıp biraz daha azaltılmış oldu.

Bancor daha sonra yaptığı resmi bir açıklamada çalınan tokenların tasfiye edilmesini zorlaştırmak için çeşitli kripto para borsaları ile çalışmakta olduklarını ifade etti.

Changelly CEO’su ve kurucu ortağı Konstantin Gladych konu hakkında şunları söyledi:

”Bu güvenlik açığı çok ani oldu. Anladığımız kadarıyla, Bancor Foundation cüzdanlarından birisine erişim sağlandı. Çalınan tokenların bir kısmı Changelly aracılığıyla küçük işlemler yapılarak anonim olarak değiştirildi. Bancor Foundation daha sonra Changelly’nin kontratındaki BNT tokenlarını dondurdu.”

”Şu an için gelecekte yapılabilecek olan şüpheli işlemleri engellemek için diğer borsalar ile iletişim halindeyiz. Bildiğimiz üzre hiçbir Bancor kullanıcısının kripto parası çalınmadı.”

Bu hacklenme olayı kripto para dünyasında büyük bir sükse yaptı ve içlerinde Charlie Lee, Emin Gun Sirer ve Samson Mow‘un  da olduğu isimlerin dikkatini çekti. Hacklenme olayı aynı zamanda merkeziyetsiz borsaların iyi mi yoksa kötü mü olduğuna dair büyük bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

Kaynak: Amb Crypto

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.