Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bank of America Analistlerinden Kripto Yorumu: Yükselişler Sınırlı Kalacak!

ABD’nin köklü bankası Bank of America (BofA) yakın vadede Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasındaki artışın sınırlı kalacağını öne sürdü.

BoFA yakın tarihte yayınladığı bir araştırma raporunda, bireysel yatırımcıların Bitcoin (BTC) ve kripto para yatırımı konusundaki çekimser tavırları nedeniyle piyasadaki hacmin ve artışın sınırlı kalacağını dile getirdi.

Banka analistlerinden Alkesh Shah ve Andrew Moss, mevcut durumda piyasanın yükseleceğine dair düşük inancın, yeterli katalizör bulunamamasının ve yıl başından bu yana devam eden yüksek performansın makro düzlemde kripto para piyasası için zorlu bir zemin oluşturduğunu ve fiyatın dar bir aralıkta sıkıştığını ifade etti.

Raporda, hedge fonların piyasada yatırıma geri döndüğünü ve yüksek momentumdan azalana kadar bir süreliğine piyasada bulunan yüksek momentumdan yararlanmış olabilecekleri belirtildi.

Banka, bireysel yatırımcıların piyasadaki düşük katılımı nedeniyle hacimlerin bir süre daha düşük kalmasını beklediğini aktardı.

Ayrıca geleneksel finans şirketlerinin ve teknoloji firmalarının, vadesiz mevduatları, repo anlaşmalarını ve tahvil ihraçlarını tokenize etmeye odaklanan blockchain uygulamaları oluşturmaya devam ettiği de raporda değinilen detaylar arasında yer aldı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!