verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bank of America’ya (BAC) Göre Stablecoin Girişleri Bir Geri Dönüş Sinyali Olabilir

Bank of America’ya (BAC) göre dijital varlıklar, küresel faiz oranları yükseldikçe değer kaybeden risk varlıkları olarak hareket etmeye devam ediyor.

Kurum geçtiğimiz hafta yayınladığı bir araştırma raporunda, pandemi sonrasında yükselen enflasyona karşı dünya genelinde merkez bankalarının faiz artırımlarına gittiğini ve yükselen faiz oranlarının dijital varlıkların fiyat değişimini olumsuz yönde etkilediğini belirtti. Öte yandan şirketin, Hisse Kanıtı sistemi (PoS), merkeziyetsiz finans (DeFi) ve stablecoinler hakkındaki görüşleri de raporda yer aldı.

Rapor stablecoin girişlerine işaret ederek sektörün ekonomi içerisinde giderek kabul gördüğünü öne sürdü. Ödemeler ve havaleler gibi finansal işlemlerdeki ve oracle ağlarındaki yüksek işlevleri nedeniyle 12-18 Eylül tarihleri arasında stablecoinlere fon girişinin bir önceki haftaya göre %58 artarak 490 milyon dolara yükseldiği belirtildi. Ayrıca stablecoin girişlerinin artmasının bir geri dönüş sinyali olabileceğini ifade etti.

Kurum yüksek hacimli BUSD girişlerine karşın USDC çıkışlarının Binance’in otomatik dönüştürme kararı doğrultusunda erkenden USDC’lerini BUSD’ye çevirmiş kullanıcılardan kaynaklanabileceğini belirtti.

Öte yandan raporda, şirketin merkeziyetsiz finansı desteklemek için düzenleyici tarafından netlik beklediği belirtiliyor. Ethereum (ETH) tarafında ise kurumun görüşleri, Merge güncellemesine gerçekte olduğundan fazla anlam yüklenmesi sonucunda ağustos ortasına kadar yükselen fiyatın adil seviyelere dönmeye devam ettiği yönünde oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!