verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kaliforniya Valisinden Kripto Para Yasa Tasarısına Ret: Daha esnek bir tasarı sunulmalı

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, eyaletteki kripto para şirketlerine operasyonel lisanslar verilmesi için düzenleyici bir çerçeve oluşturmaya yönelik yasa tasarısını imzalamayı reddetti.

Kaliforniya Eyalet Meclisi 2269 sayılı Kaliforniya eyaletinde faaliyet gösteren kripto şirketleri için operasyonel lisansların verilmesine yönelik bir düzenleyici çerçeve oluşturmak adına çıkarılan yasa tasarısını 1 Eylül tarihinde oy birliği ile onaylanarak valiliğe sundu.

Kaliforniya Valisi Newson, 23 Eylül tarihinde tasarıyı reddederek meclise “daha esnek bir yaklaşım” önerdi.

Vali tasarıyı, tüketicilerin güvenliğini ve ilgili maliyetleri göz önünde bulundurarak zaman içerisinde gelişecek bir tasarı oluşturulmasını önererek reddetti. Tasarının mevcut haliyle bütçeden on milyonlarca dolar borç alması gerekeceğini belirten Gavin Newson, böylesine önemli bir kaynağın bütçeye sonradan dahil olmasını uygun bulmadığını belirtti.

Newsom, lisanslamaya yönelik düzenleyici çerçeveleri oluşturmak için bir yasama organıyla çalışmadan önce federal düzenlemelerin dijital finansal varlıklar üzerinde daha kesin hale gelmesini beklediğini vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!