verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Başka Bir Paypal Kurucu Ortağı Daha Blockchain’e Katıldı

Paylaşımlı ekonomi startupı olan Origin Protocol şirketi, PayPal’ın kurucu ortağı ve eski bir Youtube çalışanı olan bir kişiyi daha şirket bünyesine kattı.

Origin Protocol’ün kurucu ortağı olan John Fraser’in CoinDesk’e verdiği demece göre, aynı zamanda eski bir Google çalışanı ve çocuklar için eğitsel hizmetler sunan Kiwi Crate isimli Youtube kanalının ekip üyesi olan Yu Pan, Origin Protocol şirketinin en yeni araştırma ve geliştirme mühendisi oldu. Yu’nu rolü, startup gelişmeye ve ilerlemeye devam ettikçe araştırma takımını ileriye götürmek olacak.

Origin Protocol şirketinin açık kaynak yazılımı şirketin tabirine göre ”komisyon talep eden aracı kişi” unsurunu ortadan kaldırıp, eşler arası merkeziyetsiz piyasa gelişimine olanak sağlıyor. Buna benzer paylaşımlı ekonomi servislerine Airbnb örnek olarak gösterilebilir.

Fraser aynıca bu işe alımın blockchain endüstrisi için çok daha önemli bir etkisi olduğunun da altını çizdi:

”Bu ve buna benzer tecrübe seviyesine sahip insanların blockchain bağlantılı projelerle çalışmaya başlaması aslında bütün eko sistem için umut vaat eden bir gelişme.”

Önceden Youtube ekip üyelerinedn olan Origin kurucu ortağı Matthew Liu da, Pan ile bu pozisyon hakkında görüşme sağlayıp aslında teknik olarak kendisinin yaptığı ilk blockchain gayretini de sergilemiş oldu.

Piyasaya daha yeni yeni giriş yapmış olmasına rağmen Pan, Coindesk’e verdiği röportajda Origin firmasına katılmakla verdiği bu kararın kendisinin uzun dönemli kariyer planlarına ‘cuk’ oturduğunu belirtti.

E-posta aracılığıyla röportaj yapan Pan şunları dile getirdi:

”Kariyerim boyunca finansal ve medya ile ilgili startupların arasında  debelenip durdum. Finansal startuplar için her zaman yapılan bütün bu işlem yöntemlerini kökünden sarsabilecek bir yöntem bulmak için uğraştım ve inanıyorum ki Origin Protocol tam olarak bunlardan birisi.”

Bu yoruma paralel olarak Origin şirketi Nisan ayında anons ettiği 28.5 milyon dolarlık SAFT satışı sonrasında yatırımcılardan güçlü bir onay almıştı. Şirketin kayda değer yatırımcıları arasında Reddit kurucusu Alexis Ohanian, eski Y Combinator ortağı Garry Tan ve risk sermayesi firması Foundation Capital de bulunmakta.

Aralık ayında şirket ayrıca kendilerine ait olan 3 milyon dolar değerindeki tokenlere risk sermayesi fonu olan Pantera Capital’e anons ettiklerini açıklamıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment