verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

The Beatles’ın Özel Ürünleri NFT Olarak Satışa Sunuluyor

Dünyaca ünlü müzik grubu The Beatles’ın üyelerinden John Lennon’un oğlu Julian, özel koleksiyonlarından bazılarını NFT olarak satışa çıkarıyor.

Julian Lennon, babası John Lennon’un “Magical Mystery Tour” filminden ceketi, Help! şarkısının klibindeki pelerini, 3 adet gitarı ve Hey Jude şarkısının el yazısı notlarını NFT olarak açık arttırmayla satmayı planlıyor.

“Lennon Connection: The NFT Collection” adlı NFT koleksiyonu 7 Şubat 2022 tarihinde açık artırmaya başlayacak. NFT pazar yeri YellowHeart ve Julien’s Müzayede evi bu projeyi ile birlikte yürütecek. NFT müzayedesinden elde edilen gelirin bir kısmı Lennon’un White Feather Vakfı’na bağışlanacak.

Koleksiyondaki her NFT, Julian Lennon’un kendisi tarafından anlatılan görsel-işitsel bir ürün olarak sunulacak.

NFT’ler arasında en çok talep görecek öğenin, başlangıç fiyatı 30 bin dolar olan Paul McCartney’in Hey Jude şarkısı için el yazısıyla yazdığı notların olacağı düşünülüyor.

Julien Müzayede evinde daha önce milyonlarca dolar gelir elde edilen başka The Beatles hatıraları da satılmıştı. Bu ürünlerden, John Lennon’un akustik gitarlarından biri 2.4 milyon dolara, Ringo Starr’ın bateri seti 2.2 milyon dolara, Ringo’nun 1964’te “Ed Sullivan Show”da kullanılan davul başlığı 2.1 milyon dolara alıcı bulmuştu.