Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bermuda Başbakanı: QuadrigaCX’in Bitcoin’leri Ülkemizde Daha Güvenli Olabilirdi!

QuadrigaCX kripto para borsasının yaşadığı olaylar kesinlikle birçok kripto para yatırımcısının uzun bir süre unutmayacağı bir etki bıraktı. Kanada tabanlı kripto para borsasının CEO’sunun ani ölümünden sonra hala 190 milyon dolarlık kripto para birimlerinin nereye gittiği veya nerede olduğu tam olarak aydınlatılamadı ve yetkililer bu konudaki çalışmaları sürdürüyorlar.

Şimdiyse bir hükümet lideri QuadrigaCX kripto para borsasının kendilerini seçmesi durumunda böyle bir durum yaşanmayacağının ve Kanada yerine Bermuda içerisinde yer almış olsalardı kripto para birimlerine giden özel anahtarın asla kaybolmayacağını vurgulamakta.

Eğer QuadrigaCX borsası Bermuda Mali Otoritesi altında lisanslı olsaydı, yaşanan şey yaşanamazdı çünkü bizim özel anahtarların depolanması ile ilgili ve bunların tek bir kişi tarafından tutulmasını sağlayan kurallarımız var.”

Küçük ada ülkesinin Başbakanı olan David Burt, Fortune ile yaptığı röportajda kripto paralara yönelik girişimlerinin devam edeceğini ve ülkedeki yasal çerçevenin de buna göre adapte edileceğini ifade etti. Burt açıklamasının devamında koyulan gereklilikler ve kurallar sayesinde tek bir kişi tarafından böyle büyük çaplı işletmelerin özel anahtarlarının tutulmasının önüne geçildiğini ve bunların bir anda ortadan kaybolamayacağından emin olduklarını ifade etti.

Bermuda regülatörleri bugüne kadar 74 fintech şirketine lisans verse de, ilk kripto para borsası olan Omega Dark’a henüz geçtiğimiz hafta lisans ve onay vermişti. Ülke aynı Malta gibi bir blockchain ve kripto para merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment