verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bermuda Kripto Faaliyetlerini Düzenlemek İstiyor

Bermuda Parasal Otoritesi (BMA), yerel kripto para birimi faaliyetini düzenleyen kara para aklama önleme yasası hakkında halkın geri bildirimini istiyor.

Karayipler Maliye Bakanlığı , perşembe günü yayımladığı konsültasyon bildirisinde, kripto para bağlantılı  işlemleri teşvik etmek  ve yeni şifreleme sistemleri kurmak amacıyla  resmi bir çerçeve hazırlanmasını hedefleyen bir yasa tasarısı hazırlığında olduğunu açıkladı.

Önerilen kripto para yasa tasarısı, kripto para değişimlerinin, cüzdan hizmetlerinin ve ödeme sağlayıcılarının yanı sıra token satışı ve ICO’ları tanıtan ve kolaylaştıran işletmelerin müşteri bilgilerini toplayıp muhafaza etmesini zorunlu kılmaktadır. ICO organizatörleri hakkındaki düzenlemeler, önerilen yasa tasarının bir parçası değildir. Bunun yerine, tokenlar, ICO’lar üzerindeki denetimin ayrı bir kanun altında görüşüleceği belirtildi.

Royal Gazette’nin haberine göre, Bermuda Ulusal Güvenlik Bakanı Wayne Caines, sanayinin gelişmesiyle birlikte, çok yönlü düzenlemelere ihtiyaç olduğuna inanıyor. Caines’in açıklaması şu şekilde;

“Bermuda’ya yatırım yapmak isteyen  yatırımcılara yetişemiyoruz. Hafta sonu Londra’ya gidiyoruz ve bir bakıyoruz, bizimle görüşmek için sıraya giren 20 şirket var. Bu hakikaten olağanüstü.”

Aslında, teklif yoluyla, BMA düzenlenmiş bir ortamda piyasaya ümit vaat eden blockchain girişimleri sağlayacak sandbox benzeri bir lisanslama planını araştırıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment