verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bermuda Maliye Bakanlığı, Velocity Ledger ICO’sunu Onayladı

10 Nisan tarihinde yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Bermuda‘nın Maliye Bakanlığı trading şirketi olan Velocity Ledger Holdings Limited‘in (VLHL) ilk dijital para arzı (ICO) başvurusunu onayladı.

VLHL’nin iştiraki olan VL Financial kurumu şu andan itibaren Bermuda Parasal Otoritesi (BMA) ile başvuru sürecine giriş yapmış oldu ve BMA tarafından lisans alırsa ülke içerisinde hizmet verebilecek. VL Financial’in amacı ülke içerisinde kendi kripto para borsasını kurmak. Basın açıklamasında VL tokenlerinin VL teknolojisini ve hizmetlerini lisanslandırmak için ödeme yapmak amacıyla kullanılabileceği de belirtildi.

Proje hakkında yorum yapan VLHL CEO’su Shawn Sloves, Bermuda’nın kripto para birimleri konusunda oldukça yararlı ve kısıtlayıcı olmayan regülasyonlar benimsediğini ve bu durumun Bermuda vatandaşları ile piyasa katılımcıları için oldukça faydalı olduğunu vurguladı.

BMA geçtiğimiz Aralık ayında yayınladığı yeni bir taslak düzenleme ile Bermuda içerisinde yer alan kripto para depolama ve emanet firmalarının müşterilerin varlıklarını koruması için sert adımlar atmasını sağlamıştı. BMA temel olarak yüksek seviyede kripto para depolama güvenlik tedbirleri alınmasını amaçladığını ve kendi vatandaşlarına ait herhangi bir varlığın ”son derece güvenli” tutulduğundan emin olmak istediğini belirtmişti.

Ada ülkesinin yeni regülasyonları altında onaylanan ilk ICO, geçtiğimiz yılın Ekim ayında gerçekleştirildi. Başbakan Burt yeni ICO düzenlemelerini ülkenin meclisine geçtiğimiz Temmuz ayında sunmuş ve gündeme oturmuştu.

Malta gibi ada ülkelerinin kripto para ve blockchain teknolojisinde elde ettikleri son hız gelişim, hala devam etmekte.

Leave a comment