verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

New York’tan Bittrex Kripto Para Borsasına Onay Çıkmadı!

New York‘un finansal regülatörü konumundaki NYDFS, Bittrex kripto para borsasının BitLicense almak için yaptığı başvuruyu reddettikten sonra, platformu New York içerisinde hizmet vermesine de yasak getirdi. NYDFS konu hakkında yayınladığı açıklamada Bittrex’in bazı konularda yetersiz olduğunu dile getirse de, kripto para borsasından anında cevap geldi ve olay hala sürüyor. Bunun yanı sıra NYDFS çok yakın bir tarihte Avrupa tabanlı bir kripto para borsası olan Bİtstamp’a yeşil ışık yakmıştı.

Bittrex konu hakkında kendi resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada NYDFS’nin aldığı karardan dolayı üzgün olduklarını ancak bu kararın New York içerisindeki müşterileri korumak yerine, onlara zarar vereceğini vurguladı. New York ilk olarak 2015 yılında  bölgede hizmet vermek isteyen kripto para işletmelerine lisans alma zorunluluğu getirmiş ve Bittrex de 10 Ağustos 2015 tarihinde başvurusunu yapmıştı. Şimdiye kadar toplamda sadece 19 kuruma BitLicense verildi ve bu da ne kadar ince elenip sık dokunduğunun bir kanıtı.

NYDFS konu hakkında yayınladığı açıklamada Bittrex’in Seattle ve Washington D. C. ofislerinde gözlem yapıldığını ve 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 arasındaki işlemlerin incelenip, bazı tutarsızlıklar ile uyumsuzluklar tespit edildiğini belirtti. Ünlü regülatör Bittrex’in başvurusunu reddederken kripto para borsasının kara para aklamayı önlemeye yönelik attığı adımların yeterli olmadığına değindi.

Leave a comment