verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Beyaz Saray Yetkilisinin Kripto Bağlantısı Ortaya Çıktı: İşte Yatırımları

ABD Başkanı Joe Biden’ın yeni iletişim direktörü Ben LaBolt’un kripto bağlantısının ortaya çıkmasının ardından yetkileri kısıtlandı.

Beyaz Saray’a yakın tarihte yeni iletişim direktörü olarak atanan Ben Labolt‘un kripto para ve teknoloji firmalarıyla olan yakın bağları dikkat çekti. Ortaya çıkan ayrıntılara göre LaBolt’un varlıklarına ilişkin yayınlanan bir tabloya göre kişisel yatırımları arasında 50-100 bin dolar arası Bitcoin’i (BTC) ve 15-50 bin dolar arasında Ethereum’u (ETH) bulunuyor.

LaBolt bu yeni pozisyonu doğrultusunda Başkan Joe Biden‘a teknoloji firmaları ve kripto para şirketleri için düzenleme ve yeni yasalar konusunda danışmanlık yapacak.

Biden, Ben LaBolt’un daha önce temsil ettiği kripto para veya teknoloji firmalarını içeren yasal konulara, soruşturmalara veya sözleşmelere katılmasını büyük ölçüde yasakladı. Joe Biden’ın bu müdahalesi LeBolt’a özel bir tutum değil ve diğer Beyaz Saray personeline uygulanan etik kısıtlamalarla tutarlılık gösteriyor.

Öte yandan LaBolt, iletişim direktörü olmadan önceki dönemde Meta, risk sermayesi şirketi Haun Ventures LLC ve Shopify Inc gibi önemli şirketlerde temsilcilik yapıyor ve yatırımları yer alıyor. LaBolt’un eski müşterileri arasında kripto para borsası Uniswap ve Coinbase borsalarının ilk yatırımcılarından Andreessen Horowitz yer alıyor. Ayrıca LaBolt, Meta CEO’su Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan’in aile ofisi West Street‘in sözcüsü olarak da görev yaptı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!