verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Bu Hafta 1,25 Milyar LUNC Yakımı Gerçekleştirdiğini Açıkladı: Yakım Periyodunda Değişikliğe Gidiyor

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Terra Classic (LUNC) üzerinde gerçekleştirdiği son yakımın detaylarını paylaştı. Binance ayrıca haftalık olarak yapılan LUNC yakımının periyodunda değişikliğe gideceğini açıkladı.

Kendi borsası üzerinden tüm LUNC alım satımlarından elde ettiği işlem ücretlerinin %0,1‘ini LUNC yakımı için kullanan Binance, yakımın 5.haftasında 300 bin dolar değerinde 1,25 milyar LUNC yakıldığını açıkladı. Yaklaşık 1,25 milyar adet LUNC’nin piyasadan silindiği anlamına gelen bu yakım, fiyat üzerinde de hareketliliğe sebep oldu. CoinGecko verilerine göre yakım haberinin ardından yaklaşık %1,9 değer kaybı yaşayan LUNC, haberin kaleme alındığı sıralarda 0,000241 dolardan işlem görüyor.

Şimdiye kadar Binance tarafından haftalık olarak gerçekleştirilen yakım işleminde de bir değişiklik yapıldı. Binance tarafının açıklamasına göre bundan sonraki yakım işlemleri haftalık olarak işlenecek. Bu doğrultuda sonraki yakım duyurusu ise 30 Ekim30 Kasım tarihleri arasındaki işlem ücretlerine bağlı olarak yapılacak.

Bir sonraki LUNC yakım duyurusunun ise 2 Aralık tarihinde yapılması planlanıyor. Eğer LUNC üzerindeki alım-satım işlemleri şimdiye kadarki gibi ilerlerse 2 Aralık tarihinde muhtemelen 4 milyar adetin üzerinde LUNC yakım duyurusu yapılacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!