Piyasa ve günlük trading hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in CEO'su ve kurucu ortağı Changpeng Zhao, CNBC Crypto Trader sunucusu Ran NeuNer...

Binance CEO’su: Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimlerinin Ticari Hacim Düşüşü, Binance’i Çok Etkilemedi

binance

Piyasa ve günlük trading hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘in CEO’su ve kurucu ortağı Changpeng Zhao, CNBC Crypto Trader sunucusu Ran NeuNer ile yaptığı röportajda borsanın diğer borsalara kıyasla hacim konusunda iyi olup olmadığı sorusuna yanıt verdi.

Ran NeuNer, kripto para piyasasının hacminin özellikle 2018 yılının Ekim ayında dibi bulduğunu ve son 18 aydaki en büyük düşüşün yaşandığını ifade etti. Kış mevsimine doğru ilerlerken, özellikle Eylül ve Ekim ayları arasında bir çok büyük kripto para borsası da platformlarındaki hacmin %30 ile %50 arasında düşüş yaşadığını bildirmişti.

CEO bunun yanı sıra ticari hacim konusunda aylık bazda %32 civarında düşüş yaşamalarına rağmen, Binance’in hala dünyanın en büyük borsası olduğunu aktardı. CNBC tarafından yayınlanan ve borsaların hacmini konu alan araştırmada, önde gelen borsalardan OKEx’in ticari hacminin %42 civarında düştüğü de göz önüne çarpıyor.

Söz konusu düşüşün borsayı etkileyip etkilemediği sorusuna yanıt veren CZ, gerçek anlamda ”endişeli” olmadığını aktardı ve devam etti:

”Yani demek istediğim, bu hacmi nasıl kıyasladığınıza ve ne ile kıyasladığınıza göre değişir. Eğer bunu Temmuz ve Ağustos ayları ile kıyaslarsanız, çok stabil olduğumuz için büyük ihtimalle biraz düşmüştür çünkü fiyat şu an çok ama çok stabil. Fiyatta hareket olmadığında, insanlar daha az trade yapıyor. Bu da bir bakıma anlaşılabilir.”

Changpeng bunun yanı sıra mevcut ticari hacmin 2018 yılının Ocak ayının ticari hacminin sadece 10’da 1’i olduğunu ve %90 civarında düşüş yaşandığını belirtti. CZ bütün bunlara rağmen ticari hacmin 2016 yılındaki hacme kıyasla ciddi şekilde önde olduğunu da aktardı.

Borsaya yeni kullanıcıların gelip gelmediği sorusunu da yanıtlayan CZ, konu hakkında şunları ifade etti:

”Bence şu an için hala her gün sabit bir şekilde yeni kullanıcı kaydı alıyoruz. Yani bize göre durum oldukça sağlıklı.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.