Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance'nin CEO'su CZ, bir kez daha eklediği yeni bir özellikle topluluğun gündemine oturdu. Bilindiği...

Binance CEO’su CZ, Sürpriz XRP Hamlesi İle Topluluğu Şaşırttı

Binance

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance‘nin CEO’su CZ, bir kez daha eklediği yeni bir özellikle topluluğun gündemine oturdu.

Bilindiği üzre Binance geçtiğimiz 31 Ocak tarihinde kredi kartları ile kripto para alımını mümkün hale getirmiş ancak bu özelliğin sadece Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için kullanılabileceğini duyurmuştu. CZ, o tarihlerde yaptığı açıklamada kredi kartı ile alım imkanını sağlayan Simplex platformunun sadece bu üç kripto para için alt yapı sağladığını vurgulamıştı. Ancak CZ, geçtiğimiz günlerde yaptığı yeni bir hamle ile toplam piyasa hacmine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP için de kredi kartı ile alım imkanını kullanıcılara sundu.

Konuyu kendi  resmi Twitter adresinden de açıklayan Binance, ”yavaş ancak emin bir şekilde” ilerlemenin sürdüğünü de ifade etti. CZ daha önce de XRP topluluğunun çok istediği birkaç özellik ve imkan konusunda sürprizler yapmıştı. Bir Twitter kullanıcısının XRP’ye daha fazla parite eklenmesi önerisinde bulunması ve daha sonra XRP topluluğunun adeta CZ’yi spamlemesi sonrası, XRP baz parite olarak kripto para borsasına eklenmişti.

Basın saatine göre üçüncü sırada yer alan XRP, %0.77’lik bir artışa sahip ve 0.30 doların üstüne tekrar çıkmayı başardı. XRP ile Ethereum arasındaki toplam piyasa hacmi farkı ise 400 milyon dolar seviyelerinde ve her an bir değişim yaşanabilir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.