Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’su ve Justin Sun Arasında Gözde Altcoin İçin Airdrop Gerginliği: Neler Yaşandı?

Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) TRON (TRX) Kurucusu Justin Sun’ı Sui (SUI) Lauchpool’una katılmaması konusunda uyardı.

Binance CEO’su CZ 1 Mayıs tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, Whale Alert tarafından paylaşılan ve Justin Sun adına etiketlenmiş bir cüzdandan Binance’e yapılan 56,1 milyon TrueUSD (TUSD) transferine dikkat çekti. CEO, Binance ekiplerinin Sun ile iletişime geçerek bu fonların SUI Launchpool’una katılım için kullanılması durumunda karşı önlem alınacağını söylediklerini belirtti.

İlgili Launchpool kapsamında, kullanıcılar BNB ve TUSD varlıklarını stake ederek performansı merakla beklenen SUI’den hak kazanabiliyor.

CZ konu hakkında yaptığı açıklamada, Binance Launchpool projelerinin bireysel yatırımcılar için airdrop imkanı sağladığının altını çizerek şu ifadelerde bulundu:

Binance Launchpool Airdropları yalnızca birkaç balina için değil bireysel kullanıcılar içindir.

Öte yandan Justin Sun, CZ’nin açıklamasından kısa bir süre sonra resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, TUSD’nin piyasa yapıcı ortaklarından biri olarak asli amaçlarının airdroplara veya benzeri kampanyalara katılmak yerine önden gelen kripto para borsalarında piyasa yapımını kolaylaştırarak lidikite ve işlem hacmini artırmak olduğunu belirtti.

Ancak Sun, mevcut amaçlarının henüz tam olarak farkında olmayan birkaç takım üyesinin fonların bir kısmını Launchpool’da kullandığını ve hatanın fark edilmesi üzerine borsa ekibiyle iletişime geçilip fonların geri alındığını belirtti. Ayrıca Sun bu hata için CZ’den özür diledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!