Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’sundan Bitcoin İçin Paylaşım Geldi: Arz-Talep!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Bitcoin’in (BTC) arz-talep dengesiyle ilgili paylaşımıyla dikkat çekti.

Binance CEO Changpeng Zhao, yakın tarihli bir sosyal medya paylaşımında Bitcoin’e yer verdi. Bir kullanıcının Bitcoin arzı ve 1 Bitcoin’den az varlığı olan yatırımcıların talebi üzerine yaptığı paylaşımını alıntılayan CZ, arz ve talep arasındaki basit ve doğru orantılı akışı vurguladı.

Bitcoin fiyatındaki kaçınılmaz yükselişin gerekçesi olarak bu gönderiye yönelen CZ, geleceğe dönük olumlu bir imada bulunmuş oldu:

Arz ve talep. Basit.

CZ’nin alıntıladığı gönderide, elinde 1 Bitcoin’den az varlık bulunduran ve karides olarak adlandırılan yatırımcı grubunun, her ay ortalama 33 bin 800 adet Bitcoin alımında bulunduğuna yer verildi. Buna kıyasla her ay piyasaya yaklaşık 27 bin Bitcoin arz edildiğini belirten kullanıcı talebin artan istikrarını işaret etti.

Bitcoin’in dolar ve diğer itibari paralara kıyasla sınırlı bir arza sahip olması şimdiye kadar Bitcoin’i tercih eden yatırımcıların en öncelikli sebeplerinden biri oldu.

CoinGecko verilerine göre son 1 hafta içerisinde %0,4 yükseliş yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 30.454 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!